آموزش فعال کردن نوتیفیکیشن در اینستاگرام (فیم آموزشی)

آموزش فعال کردن نوتیفیکیشن در اینستاگرام (فیم آموزشی)

آموزش فعال کردن نوتیفیکیشن در اینستاگرام (فیم آموزشی اینستاگرام)

غیر فعال کردن نوتیفیکشن در اینستاگرام

یکی از مسائلی که میتواند کاربران اینستاگرام را اذیت کند مسئله مدیریت نکردن تنظیمات نوتیفیکیشن اینستاگرام میباشد. من خودم در اوایل استفاده از اینستاگرام با این مشکل روبرو بودم که اعلان هایی برای اکانت من ارسال میشد که به هیچ وجهه نمیخواستم این موراد را دریافت کنم.

این مشکل زمانی شدید تر میشد که تعداد فالووینگ های من بالا میرفت و من در واقع تعداد پیج های زیادی را فالو میکردم. یکی از اعلان های اینستاگرام که بسیار اذیت کننده بود مربوط به لایو اینستاگرام میباشد. چون نوتیفیکیشن این مورد به صورت پیش فرض فعال بوده و هر یک از فالووینگ های شما که اقدام به شروع لایو در اینستاگرام کرده باشد برای شما اعلان مربوطه ارسال خواهد شد.

در این بین شاید شما از آن دسته از افرادی باشید که میخواهید برخی از این اعلان های اینستاگرام فعال باشد و یا میخواهید نوتیفیکیشن اینستاگرام یک پیج خاص را فعال کرده باشید تا در صورت انتشار پست از طرف آن پیج در اینستاگرام، برای شما اعلان مبنی بر اینکه پیج مد نظر اقدام به پست گذاری در اینستاگرام کرده تا شما از اولین کسانی باشید که پست او را مشاهده و نظر خود را ارسال میکنید.

در مقاله امروز میخواهیم نحوه مدیریت و فعالسازی نوتیفیکیشن اینستاگرام را به صورت کامل برای شما نشان داده و همچنین نحوه فعال کردن نوتیفیکیشن ارسال پست یک پیج خاص را بازگو کنیم. البته ناگفته نماند به دلیل تغییرات پیاپی اینستاگرام در قسمت تنظیمات خودش احتمال اینکه در آینده شکل و شمایل قسمت های گفته شده تغییر کند وجود دارد.

آموزش کامل تنظیمات نوتیفیکیشن در اینستاگرام

برای آنکه ما بتوانیم به تنظمات کلی اعلان در اینستاگرام وارد شویم باید از قسمت تنظیمات اینستاگرام وارد بخش notifications شده و سپس از آنجا به مدیریت اعلان های دریافتی اکانت خود بپردازیم. به همین منظور اقدامات لازم برای مدیریت این بخش، که در ادامه برای شما میگوییم را انجام دهید.

بعد از ورود به پیج خود در اینستاگرام، از صفحه پروفایل اینستاگرام آیکون سه خط مانند در بالا گوشه صفحه را لمس و سپس از قسمت پایین صفحه با انتخاب آیکون setting وارد قسمت تنظیمات اینستاگرام شوید. در صفحه باز شده گزینه دوم یعنی notifications را انتخاب کرده تا وارد قسمت تنظیمات نوتیفیکیشن در اینستگرام شده باشید.

بعد از ورود به این بخش با گزینه های مختلف روبرو میشوید که هر کدام از این موارد مربوط به قسمت های مختلف اینستاگرام از جمله بخش پست گذاری، قسمت دایرکت و قسمت استوری اینستاگرام و… میباشد. حال در ادامه به بررسی انواع مختلف اعلان در اینستاگرام میپردازیم.

تنظیمات اعلان اینستاگرام

pause all

با فعال کردن این گزینه تمامی اعلان های شما غیر فعال میشود و تنها اعلان هایی برای شما به نمایش در خواهد که در کادر باز شده در این قسمت برای آن زمان تعیین کرده باشید.

posts, stories and comments

این قسمت شامل مدیریت اعلان هایی در ارتباط با پست و استوری میباشد. برای مثال مواردی که یک پست را میتواند شامل شود مانند لایک، کامنت، تگ کردن در اینستاگرام و… اشاره کرد. در واقع با فعال کردن این موارد میتوایند اعلان های مربوطه را دریافت کنید.

 • likes: هنگامی که پست های شما توسط دیگر پیج ها لایک میشود.
 • likes and comments on photos of you: دریافت لایک و کامنت در پست هایی که پیج شما در آن تگ شده است.
 • photo of you: هنگامی که پیج شما در یک پست تگ میشود.
 • comments:وقتی کامنتی از طرف دیگر اکانت ها در زیر پست هایتان دریافت میکنید.
 • comments likes:لایک شدن کامنت های شما توسط دیگر پیج ها
 • first posts and stories: اگر کسی برای بار اول پست و یا استوری به اشتراک بگذارد.

تمامی موارد بالا به جز comments likes دارای 3 گزینه هستند:

off: با انتخاب این گزینه در تمامی موارد بالا به صورت کامل دریافت اعلان اینستاگرام این موراد غیر فعال خواهد شد.

from people i follow: نوتیفیکیشن اینستاگرام پیج هایی برای شما ارسال خواهد شد که شما آن ها را فالو کرده و یا به قولی فالووینگ شما هستند.

from everyone: دریافت اعلان اینستاگرام از فالوور و فالووینگ هایتان

following and followers

این قسمت نیز به رفتار هایی در مورد فالو شدن و یا تگ شدن اکانت شما در قسمت بیوگرافی دیگر پیج ها شامل میشود. به مواردی که در ادامه نشان میدهیم توجه کنید.

 • accepted follow requests: هنگامی که درخواست فالو شما توسط پیج های پرایویت قبول میشود.
 • friends on instagram: هنگامی که دوست فیسبوکی شما در اینستاگرام اکانت باز میکند.(این مورد زمانی امکانپذیر میباشد که شما اکانت فیسبوک خود را به اکانت اینستاگرام وصل کرده باشید)
 • mentions in bio: منشن شدن پیج شما در بیو پیج دیگران
 • recommendations for others:
 • recommendations from others:

این قسمت بیشتر دارای دو گزینه روشن و خاموش میباشد به جز مورد mentions in bio که دارای سه گزینه بوده که در موراد بالا نحوه مدیریت و انتخاب آن را توضیح دادیم.

direct messages

این قسمت به ما برای مدیریت اعلان های مربوط به دایرکت اینستاگرام را کمک خواهد کرد. البته اگر یاد تان باشد ما در مقالهدایرکت اینستاگرام اشاره کردیم که میتوان از قسمت خود دایرکت نیز نوتیفیکیشن اینستاگرام مربوط به این قسمت را مدیریت کرد.

 • message requests: درخواست یک پیج به شروع یک گفتگو خصوصی با شما
 • messages: دریافت یک پیام جدید در قسمت دایرکت
 • video chats: درخواست شروع تماس تصویری اینستاگرام توسط دیگر پیج ها

live and igtv

این بخش از جدید های مدیریت نوتیفیکیشن در اینستاگرام میباشد. به دلیل اینکه دو قسمت لایو و تلویزیون اینستاگرام یک سالی نمیشود که به اینستاگرام اضافه و مورد استفاده کاربران قرار گرفته است.

 • live videos: هنگامیکه پخش زنده اینستاگرام توسط یک اکانت شروع میشود.
 • igtv video uploads: هنگامی که فیلمی جدید برای مشاهده دارید.
 • igtv view counts: آی جی تی وی های دیده شده شما که بالای بیست بار دیده شده اند.

from instagram

 • reminders: ورود دوباره شما بعد از مدتی به داخل پیج و اعلان های مشاهده نشده توسط شما
 • product announcements: اعلان هایی در ارتباط با محول های جدید اینستاگرام
 • ads: تبلیغات اینستاگرام
 • support requests: پیام هایی که از طرف پشتیبانی اینستاگرام برای شما ارسال میشود.

فعال کردن اعلان اینستاگرام برای یک پیج خاص

بعد از توضیحات مفصل در مورد تنظیمات کلی نوتیفیکیشن اینستاگرام وقت آن میرسد تا در مورد فعال کردن اعلان اینستاگرام یک پیج خاص و یا یک اکانت مد نظر که برای مثال میخواهیم هنگامی که آن پیج یک پست را به انشتار در می آورد. برای ما اعلان یا به قولی هشداری در این مورد ارسال شود تا از اولین کسانی باشیم که آن پست را مشاهده و به آن واکنش نشان میدهیم.

نوتیفیکیشن اینستاگرام

برای فعال کردن اعلان اینستاگرام یک پیج کار سختی ندارید و تنها کاری که باید انجام دهید این است که وارد یکی از پست های پیج مد نظر شده و سپس با انتخاب آیکون سه نقطه در بالا گوشه آن پست، در کارد باز شده گزینه turn on post notifications را لمس کنید. تا به صورت خودکار نوتیفیکیشن اینستاگرام پست بر روی آن اکانت برای شما فعال شود. تا از این به بعد هر پستی که توسط آن اکانت منتشر شد همان لحظه برای شما اعلان هشدار ارسال شده باشد.

البته ناگفته نماند برای این که این اعلان اینستاگرام را دریافت کنید باید همان لحظه به اینترنت وصل باشید. که در غیر این صورت اعلانی دریافت نخواهید کرد و اگر بعدا به اینترنت وصل شوید اعلان مربوطه را شاید دریافت کنید.

مدیریت کلی نوتیفیکیشن اینستاگرام از طریق تنظیمات گوشی

اگر برای شما هیچ اعلانی از طرف اینستاگرام ارسال نمیشود و یا بر اساس روش هایی که برای فعال کردن انواع اعلان ها در اینستاگرم گفتیم موفق به فعالسازی آن ها نشدید. در اینصورت اعلان کلی گوشی شما برای اینستاگرام غیر فعال شده که برای فعال کردن آن به مانند مراحل زیر عمل کنید.

1_ وارد قسمت تنظیمات گوشی خود شده و از گزینه های موجود به قسمت برنامه های نصب شده رجوع کنید.

2_ بعد از ورود به بخش برنامه های نصب شده برنامه اینستاگرام را پیدا کرده و ان را انتخاب کنید.

3_ در صفحه باز شده گزینه اعلان ها را انتخاب میکنیم و بعد کلید خاموش شده اجازه به اعلان ها را در این قسمت روشن میکنیم.

جمع بندی
توضیحات کاملی درباره قسمت نوتیفیکیشن در اینستاگرام برای شما عزیزان دادیم که میتوانید با استفاده از این ویژگی ها از گزینه های مختلف موجود در اینستاگرام اطلاع پیدا کرده و به مدیریت صحیح پیج خود بپردازید.

سخن مدیر سایت 

ببنید دوستان عزیز : راه اندازی کسب و کار اینترنتی  ، کار چندان سختی نیست ، مهم ادامه دادن این کسب و کار اینترنتی و رسوندن اون به یک موفقیت  هستش . هدف آکادمی و تیم آموزش وب سایت پول سازی در فاز اول فقط آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی است که ، مواردی گفته میشه که هم به درد صاحبان کسب و کار و هم افرادی که هیچ کسب و کار یا ایده ندارند میخوره . چون رسالت اصلی ما در دوره ها و بسته های آموزشی حمایت و پشتیبانی از افرادیه که بسته ها رو خریداری میکنند یا کسب و کار اینترنتی دارند . یعنی در فاز اول کمک میکنید کسب و کار اینترنتی رو راه اندازی بکنید و بعد در ادامه راه به شما مشاوره میدیم و به شما کمک میکنیم در ادامه راه موفق باشید .پس فرقی نمیکنه که شما تازه کار هستید یا صاحب شغل در هر صورت رشد و یا ایجاد کسب و کار شما میتونه شما رو رشد بده . پس میتونید با این آموزش ها کسب و کار اینترنتی خودتون رو راه اندازی کنید . در ادامه همراه با آموزش های بازاریابی و فروش و راه های بازاریابی در فروش توی کسب و کار شما به شما آموزش میدیم که چطور با تکنیک های فروش و بازاریابی  بتونید افزایش فروش در کسب و کار خودتون رو تجربه کنید . 

نظرات بازدیدکنندگان