دلیل پایین آمدن reach ریچ در اینستاگرام : کم شدن ریچ در اینستاگرام

دلیل پایین آمدن reach ریچ در اینستاگرام : کم شدن ریچ در اینستاگرام

دلیل پایین آمدن reach ریچ در اینستاگرام : کم شدن ریچ در اینستاگرام

سلام دوستان خوبم . نیاهل شعبانی هستم . مدرس کار آفرینی و کسب و کار اینترنتی.  این روزها خیلی ها که منو میبینند از من این سوالات رو میپرسند 

  • reach-ریچ  اینستاگرام من کم شده

  • reach-ریچ  اینستاگرام من پایین اومده 

  • دلیل پایین اومدن reach-ریچ  تو پیج های بیزنسی چیه 

  • چطور reach-ریچ  پیج اینستاگرامم رو بالا ببرم 

آموزش کسب درآمد از اینستاگرام

ببنید دوستان بزار صادقانه بگم که باید هم نگران باشید ، هم نباشید . از این جهت میگم که نگران نباشید که این موضوع برای تمامی پیج های اینستاگرام که همشون هم پیج های بیزینسی هستند اتفاق افتاده . پس فقط مختص شما و کسب و کار یا پیج اینستاگرام شما نیست . اما داستان از چه قراره ؟ 

با توجه به اینکه این موضوع بر میگرده به سال ها قبل و سیاست های مارک زاکر برگ که موسس فیس بوک هستش و بعد از رشد ایستاگرام اون رو خرید این روش به صورت متناوب در شبکه های اجتماعی متعددی صورت گرفته . اولین اون شبکه ها فیس بوک بوده . که دقیقن آقای مارک همین سیاست پایین آوردن reach رو توی اینستاگرام برای پیج ها اعمال کرد . حالا شاید از خودتون میپرسید برای چی ؟  خیلی جواب سادست . هر شرکتی یک سیاست های فروش و درآمد زایی داره . شرکت فیس بوک و اینستاگرام هم همینطور . در سال 2016 هم چند بار کاهش ریچ توی فیس بوک اتفاق افتاد و الان هم این سیاست روی اینستاگرام پیاده شده . داستان از این قراره که در فیس بوک و اینستاگرام و .... یک پلتفرم تبلیغاتی وجود داره که پیج های بیزینسی و یا هر پیجی میتونند با پرداخت مبلغی به شرکت های نام برده شده خودشون رو بیشتر معرفی و در معرض دید قرار بدند . که 100 درصد با تبلیغات اینستاگرام که براتون قابل مشاهده هست بر خوردید . تو اینستاگرام شما میتونید از قابلیت Promote استفاده کنید . اما متاسفانه تو ایران این امر برای ما ممکن نیست ... اینستاگرام با وارد کردن این موج بین برندها و ایجاد نگرانی از اون ها میتونه از آب گلالود ماهی بگیره . و این نگرانی و رقابت بین برندها باعث افزایش کسب درآمد این شرکت ها میشند . و این رقابت بین دیده شدن بین برندها باعث کسب درآمد کلان برای سازنده های این سوشال نت ورک ها میشه .  پس به خاطر این میگم نگران نباشید که این یک سیاست کاسبی برای سوشال نت ورک هاست که با تغییر و دستکاری الگوریتم ها این اتفاقات رو به وجود میارند و ممکنه چند بار و چند بار دیگه شاهد این موارد باشیم . با توجه به برسی سابقه مارک زاکر برگ میشه فهمید که چندین بار دیگه هم امکان این فعالیت هست . حالا سو استفاده از اطلاعات کاربران و اطلاعات شخصی و ایمیل ها دیگه جای خود دارد که بهش نمی پردازیم .... 
اما همیشه میگم که شما با تولید محتوای ارزشمند و ایجاد تعامل میتونید روند رشد خودتون رو در اینستاگرام تضمین کنید . پس سعی کنید خلاقیت داشته باشید و با تولید محتوای ارزشمند روند رو به رشدی رو پیش بگیرید ...

پروفایلتان بیزنسی است؟ شما در معرض خطر بیشتری هستید

وقتی که شما اکانت خود را به حالت کاری تغییر میدید، در واقع به اینستاگرام این سیگنال را می فرستید  که شما یک کسب و کار هستید.کسب و کارها برای اینستاگرام و کمپانی مادر آن یعنی فیس بوک مثل نان و کره هستند، خوشمزه و سیرکننده! این طبیعیه که اینستاگرام می‌خواهد ما را به پرداخت پول بیشتر برای جذب لایک تحریک کند.

حقایقی از اینستاگرام: 

ثبات یک کلید طلایی در اینستاگرام برای افزایش فالوورها و رشد  ، لایک اینستاگرام است. برای مثال اگر دو روز در اینستاگرام پست منتشر نکنین اینستاگرام شما را فراموش می کنه . یعنی پست هایتان کمتر لایک می خوره و مدتی طول می کشه تا دوباره به حالت عادی برگرده.

نکته سریع: اگر به طورمیانگین هفته‌ای یک پست در اکانت تجاری خود ارسال می‌کنید آن را به حداکثر ۶ تا ۷ پست در هفته افزایش دهید تا نرخ رشد فالوورها و لایک‌های شما دوبرابر شود.

  • تعاملات واقعی برای اینستاگرام ارزش زیاده داره و در ازای آن به ما پاداش خوبی میده که حتی از هزینه برای تبلیغات هم بهتره.
  • فقط روی اعداد تمرکز نکنین، سعی کنید محتوایی تولید کنید که برای کاربران ارزشمند باشه . انقدر ارزشمند که راضی بشند لایک کنند.
  • در اینستاگرام تقلب نکنید و جعلی نباشید: اینستاگرام این را می‌فهمه و شما را تنبیه می‌کنه.
  • از هشتگ‌های قابل جستجو استفاده کنید. هشتگ‌ها را بیشتر در متن به کار ببرید  تا یک توده بزرگ هشتگ در انتهای کپشن.
  •  از استوری اینستاگرام برای برقراری ارتباط استفاده کنین  تا باعث حس اطمینان و دوستی با پیج بشه.

دلایل ریزش فالور چیست ؟

دلیل کم شدن فالورها چیست ؟ 

ظاهراً اینستاگرام این حرکت را از اینستاگرام افراد معروف و سرشناس شروع کرده و تا حالا  تعداد خیلی زیادی از سایر پیج ها رو هم به همین روش فالورهای اون ها رو طبق الگوریتم خودش پاک میکنه .  دریکی از این موارد تعداد دنبال کنندگان رپر معروف Tyga از 5.5 میلیون نفر به 2.2 میلیون نفر کاهش پیداکرده . جالب اینجاست که صفحه‌ی خود اینستاگرام بیشترین کاربر را از دست داده این صفحه یعنی خود صفحه اینستاگرام  یک سوم از فالورهای خودش را در یک روز از دست داد یعنی حدود 18 میلیون نفر! اینستاگرام به کسانی که از حرکت دلخور شده‌اند و خیلی ناراحات هستند اطمینان داده که اکثر این کاربران به‌احتمال‌زیاد اصلاً وجود خارجی ندارند یا در کل فیک بودند و هیچ فعالیتی بر روی پیج اینستاگرام شما نداشتند و در نهایت گفته :  داشتن پیروان واقعی بسیار بهتر است.

نظرات بازدیدکنندگان