پول سازی|راز فروشنده های موفق

پول سازی|راز فروشنده های موفق|بازاریابی و فروش

تکنیک های فروش و بازاریابی 

آموزش پول سازی

امروز تو یه فایل صوتی میخوام کاملن تکنیک های بازاریابی و فروش رو به شما آموزش بهم . امروز در مورد رازهای فروشنده های  موفق اطلاعات مهمی بهتون میدم که اگه شما هم این موراد رو استفاده کنید میتونید تو راه پول سازی  و موفقیت پیشرفت زیادی کنید .  شما میتونید هم پول سازی داشته باشید و علاوه بر پول سازی  این تکنیک به شما کمک میکنه که دیگه ترس شما از بازاریابی و فروش بریزه  . خیلی از دوستان هستند که تو کار بازاریابی و فروش هستند و میخوان تو کار بازاریابی پیشرفت کنند . پس حتمن این آموزش و فایل صوتی رو گوش کنید . اما یه نکته رو توجه کنید این تکنیک ها فقط مختص آموزش بازریابی برای بازاریاب ها نیست . و فکر کنید هر کسی که میخواد کار بازاریابی انجام بده باید این آموزش رو گوش کنه . تکنیک های بازاریابی به ما کمک میکنند که ما بتونیم هر چیزی رو راحت بفروشیم . معمولا این تکنیک ها تو فن بیان و روابط ما هم خیلی میتونند تاثیر بگذارند . پس این آموزش به درد همه میخوره .

سلام و درود خدمت همه دوستان امیدوارم هر جا که هستید خوب و خوش و خرم باشید. توی این پادکست می خوام در رابطه با این صحبت بکنم که فروشنده های حرفه ای آدم های موفق چه خصوصیاتی دارند و یا داشتند که تونستن به موفقیت برسند. اولین ویژگی که همه افراد موفق دارند حالا فرقی نمی کنه تو کار فروش یا هر صنفی دیگه ای مثل ورزش یا هر کسب و کاری اینه که همه آدم های موفق همه آدم هایی که می بینید الان به یک جایگاه خوب رسیدند یکی از ویژگی‌های بارز شخصیت آنها این بوده که آنها آدمهای بلند پرواز بودند یعنی چی یعنی اینکه دو تا آدم همزمان با با هم دارند تو یکجا کار میکنند می‌کند یکی از آنها به عنوان مثال میخواد یک خونه بخره و در یه شغل خاص رو انجام میده ولی اون یکی هم کارش داره فکر میکنه و توی تفکراتش میبینه که دوست داره دوتا خونه بخره دوست داره یه برج داشته باشه جفتشون هر دو تا دارن یه کاری را انجام می‌دهند ولی ذهنیت ها و افکار آنها با هم متفاوته.  چون این تفاوت در ذهنشان هست ناخداگاه کارهایی را می‌کنند که اونها رو به این هدف شان برسانند و تحقیقات نشون داده که شما دوست عزیز اگر اهداف بزرگ داشته باشی هیچ فرقی نمی کنه که چقدر براش انرژی مصرف کنی تو رو به سمت اهدافت میرسونه ....

پس اولین ویژگی  افراد موفق و همه فروشنده های موفق اینکه اونها بلند پرواز هستند آنها چیزهای بزرگ می‌خواند و تلاش زیادی می‌کنند و آخرش هم تونستن به اهدافشان برسند... شما هم اگه میخوای به موفقیت برسید اولین مرحله این که بلند پروازی کنید... نمیگم توهم بزنیدآ چیزهای بزرگ بخواهید براش تلاش کنید و پله پله به هدفتون می‌رسید اما دومین ویژگی فروشنده های موفق این که اشتیاق زیادی دارند یعنی چی یعنی اینکه آدم های موفق همشون یک اشتیاق و هیجانی دارند نسبت به خودشان نسبت به کارشون نسبت به این فعالیت که دارند انجام میدن و اصلا به نظر من اشتیاق مثل ویروس میمونه و مثل ویروس سرایت می‌کنه و وقتی یکم دقیق میشید می بینید که طرف آدم خیلی شاده و کارش رو دوست داره و به طور ناخداگاه همیشه شاده و این آدم خیلی راحت میتونه با افراد دیگر ارتباط برقرار کنه... و همه آدمها حتی شما آدم هایی که به ما انرژی مثبت می‌دهند شور و اشتیاق میدن و این جور آدم‌ها را خیلی دوست داریم و این یکی از این عواملیه که باعث میشه که اون ها به موفقیت برسد. بنابراین اگر می‌خواهی به موفقیت برسی اگر می خوای یک فروشنده حرفه‌ای بشی مخصوصاً توکار فروش که خیلی مهمه که وقتی شما شور و اشتیاق فراوانی دارید ناخود آگاه لبخند می زنید و مشتری‌ها جذب شما میشن پس بنابراین دومین ویژگی این که شما باید اشتیاق داشته باشید. اما یه نکته داخل پرانتز اینه که موفقیت بها داره و یکی از بها ‌هایی که همه آدم های موفق می دهند این که میرن مطالعه می‌کنند آموزش می‌بینند و کلی تلاش می‌کنند تا به هدفشان برسند حالا شما دوست عزیز اگر خدای ناکرده کارتون رو دوست نداشته باشید اون موقع نمیتونید حتی تلاش کنید و شغلی را برای خودتون انتخاب میکنید که دوسش ندارید .  و از اون شغل تازه بدتون هم میاد و فقط به خاطر پول بری دنبالش و آخر سر به پول هم نمی‌رسید و کلی ناراحتی توی خودتون به وجود می‌آید یکی دیگر از ویژگی افراد خیلی موفق اینکه اونها آموزنده هستند یعنی چی یعنی اینکه میدونند که باید برن یه چیزهایی رو یاد بگیرن من واقعا برام خیلی جالبه که خیلی‌ها کار فروش را دوست دارند و فکر می‌کنند که فروشنده اینه که شما صحبت کنی و حالا هر جور که شده به زور محصول رو بفروشید و فکر می‌کنند که این کار فروشه و بهش فروشندگی میگند  ولی دوست عزیز اگر اینطوری فکر می کنی بهت قول میدم که به موفقیت نمیرسی حالا شاید یه سری جاها یه سری مسائل و مهارت‌ها را توی یک سری از سازمان‌ها و شرکت‌ها یا همکاران به آموزش بدند ولی اگر می خوای حرفه‌ای باشید و به موفقیت برسید باید مثل این فروشنده های حرفه‌ای که دارم ویژگی هاش رو بهت میگم باید آموزش ببینید از کتاب شروع کن اصلا  همین که دارین این فایل رو گوش میدی خودش یک نوع آموزشه.  از همین جا شروع کن این مطالب رو مطالب وب سایت ما هستش رو بخون کتاب بگیرید مطالعه کنید دوره های آموزشی ببینید و باید یاد بگیرید و این یک مهارته مثل بازی فوتبال که همه اون رو دوست دارند ولی چند نفر میرن فوتبالیست حرفه‌ای میشند اونایی که واقعا میرن تمرین می کنند تلاش میکنه و درست حسابی تمرینها رو انجام میدند و این مهارت رو خوب یاد می‌گیرند و تلاش می‌کند و به هدفشون می‌رسند ... اگه میخوای فروشنده حرفه ای باشی باید بری مهارت های فروشندگی رو یاد بگیری و بلد باشی.

 اما یکی دیگر از ویژگی‌های  افراد موفق اینه که اینها آدم‌های شفافی هستند که به قول معروف این که فروشنده هایی هستند که شفاف صحبت می‌کنند و برای مشتری هاشون از کلمات تخصصی صحبت نمی‌کنند کلماتی که تخصصی و یا انگلیسی باشه  رو به کار نمی‌برند و شما هر چقدر با مشتری تون پیچیده تر و تخصصی تر صحبت کنید فروش رو از دست می دید . چون مشتری نمی فهمه که شما چی میگید و میمونه تو رودربایستی و حرف های شما را تایید می کنه و تو ذهنش ابهام به وجود میاد و از شما در نهایت خرید نمیکنه پس شما چیزهایی را که میدونید را برای خودتان نگه دارید و سعی کنید که طوری با مشتری صحبت کنید که صحبت های شما رو متوجه بشه .

مورد بعدی اگر می‌خواهی حرفه‌ای باشی و خوب بفروشی و پیشرفت کنی باید اعتبار برای خودتون پیدا کنید ...یعنی چی ؟ یعنی اینکه وقتی به مشتری قول می‌دید که من محصول شما رو و خدمات رو بعد از یک هفته بهتون تحویل میدم دقیقاً سر همون ساعت به همان زمان محصول رو بهش برسونید و اگر نمیتونی به قولتون پایبند باشید زمان بیشتری رو بگیرید و سعی کنید در همان زمان یا حتی زودتر بهش برسونید  و هر عاملی که فکر می‌کنید اعتبار شما را از بین می بره رو ازش دوری کنید اگر قسطی می گیرید اگر چکی هستش چک را به موقع پاس بکنید .  باید اعتبار داشته باشین هم پیش از همکاراتون هم پیش فروشنده ها بنابراین  این ویژگی‌ها را داشته باشید و توی ذهنتون و یا حتی دفترچتون بنویسید و سعی کنید توی رفتارتون ایجاد بکنید .

 پس یک بار دیگه آیتم ها رو بهش اشاره می‌کنم اعتبار باید داشته باشید برای حرفه‌ای شدن باید شفاف صحبت کنید تا مشتری بفهمه منظور شما دقیقا چیه باید آموزش پذیر باشید کتاب بخونید مقاله بخونی خودتون رو پیشرفت بدید تحقیق کنید تا مهارت فروش تون رو بالا ببردید  یا فروش رو حرفه ای یاد بگیرید. بلندپروازی بکنید و به چیزهای بزرگ به هدفهای بزرگ فکر کنید و آخر اینکه علاقه داشته باشید و کارتان را دوست داشته باشید.

 خیلی خیلی خوشحال هستم که با شما همراه بودم امیدوارم هر جا که هستید خوب و خوش و خوشحال و حرفه‌ای باشید

جهت دانلود این فایل کلیک کنید 

حجم فایل :  13MG

منبع : پیمان نادری

نظرات بازدیدکنندگان