چگونه محصول خود را تبلیغ کنیم

چگونه محصول خود را تبلیغ کنیم

چگونه محصول خود را تبلیغ کنیم

چطور در اینستاگرام تبلیغ کنیم

چطور در اینستاگرام بفروشیم

سلام نیاهل شعبانی هستم مربی کارافرینی اینترنتی . امیدوارم حالت خوب باشه ... 

گاهی موقع ها شاید شاکی میشی که همه چی اوکیه ، سایت خوب و حرفه ای داری . محصول خوب و جدیدی داری . تبلیغات میکنی . در ظاهر همه چی داره خوب پیش میره . اما هیچ فروشی رو تجربه نمی کنی و نمی دونی چطور در اینستاگرام فروش داشته باشی و بتونی کسب درآمد از اینستاگرام داشته باشی و همش از خودت میپرسی پس چطور در اینستاگرام بفروشم . اگر همه این چرایی ها رو تو ذهنت داری این مقاله رو تا آخر دنبال کن .

به قول یکی از استادام که میگفت :  توری که قراره  با آن ماهی بگیریم، اگر یک جای آن سوراخ باشه، حتی اگر محکم ترین تور و طولانی ترین تور باشه، باز هم چیزی گیرمون نمیاد .

در بحث فروش اینترنتی یا فروش در اینستاگرام  اگر همه چیز درست باشه و یک جای کار لنگ بزنه، از همان قسمت مشتری را از دست می‌دید . عزیزای دلم  یکی از مهمترین چالش‌هایی که صاحبان کسب و کار اینترنتی همیشه با آن روبرو میشند اینه که چطور  محصول خودشون  را تبلیغ کنند؟

شاید محصول شما عالی باشه اما اگر تبلیغ مناسبی از اون نداشته باشیم، آن را به درستی معرفی نکنیم، تبلیغ مناسبی از محصول ارائه نکنیم، به نتیجه مطلوبمان نمی رسیم . 

پیشنهاد میکنیم دوره تبلیغ نویسی که درسایت قرار شده را استفاده کنید .     کلیک کنید

اگر سایتتان را به بهترین شکل سئو کرده باشین یا کمپین‌های تبلیغاتی متنوع و زیادی اجرا کرده باشید و ترافیک و بازدید زیادی به سمت سایتتان جذب کرده باشین ، اگر از محصولات یا خدماتتان تبلیغ درستی نشده باش ، مطمئن باشید باز هم به نتیجه مطلوبتان نمی رسید . 

در زنجیره و فرایند فروش، تک تک زنجیرها باید محکم باشند. اگر یکی از این زنجیرها از جنس پلاستیک باشد، عملا قدرت کلی این زنجیر در حد پلاستیک خواهد بود.

با این مقدمه به سراغ این موضوع می‌رویم که چطور محصول خود را تبلیغ کنیم.

چگونه محصول خود را تبلیغ کنیم؟

در جواب به این سوال که چطور محصول خودتون را تبلیغ کنید به یک قانون جادویی فروش اشاره می‌کنم:

قانون نرم

این یک قانون من درآوردیه . اول کلمات “نیاز”، “راهکار”، “محصول” . در تبلیغ نویسی محصولاتتان سعی کنید این ۳ مورد را رعایت کنید:

۱. نیاز

اولین مورد در مورد این موضوع که چطور محصول خودمون را تبلیغ کنیم اینه که در صفحه محصول حتمن عنوان کنید که مشتری شما چه نیازی دارد. از نیازهای اون صحبت کنید. مهم نیست محصول شما چه مزایایی داره. مهم اینه که مشتری بدونه این محصول چه نیازی از اون  رو رفع می‌کنه.

مثلا اگر آموزش انگلیسی و زبان آیلتس می‌دید، مشتری باید بدونه که با داشتن مدرک آیلتس چه شرایطی برای اون از نظر کار و زندگی فراهم خواهد میشه . مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا برای کار یا تحصیل، فرصت‌های شغلی بی نظیر و موارد دیگه که شما به عنوان کسی که در کارتان خبره هستین باید این موارد را برای اون  طرف توضیح بدید. در بسیار از شرایط مشتری شما نمی‌دونه که به خدمات شما نیاز داره. شما باید این نیاز را در او به وجود بیارید.

به قول ژان بقوسیان مشتریان گاهی اوقات به خودشان اعتماد ندارند. مطمئن نیستند که آیا به خدمات شما نیاز دارند یا خیر.این وظیفه شماست که او را مجاب کنید که به خدمات شما نیاز دارند.

بنابراین لازمه اینکه به این درجه برسید اینه که صحبت کردن در مورد مزایای محصولتون را متوقف کنید و در مورد نیاز مشتری صحبت کنید.حسن دیگر این کار اینه  که مشتری با خودش می‌گه “این فروشنده یا صاحب سایت، من را درک می‌کنه و از نیاز من با خبره ”. این یک حس خوب در او ایجاد می‌کنه.

پس اولین قدم در اینکه چگونه محصول خود را تبلیغ کنیم این است که در مشتری نیاز ایجاد کنیم. شاید خودش متوجه نباشه که به محصول شما نیاز داره.

۲. راهکار

دومین مرحله از اینکه چگونه محصول خود را تبلیغ کنیم ارائه راهکار است.

حالا که مشتری را از نیازش مطلع کردید، وقت اونه که به او راهکار معرفی کنید. یکی از عوامل بسیار مهم و موثر که باعث می‌شه مشتری از شما خرید کنه و سراغ رقبای شما نره، اینه که بطور کامل نحوه حل مشکلش را به او توضیح بدید.

این کار چندین مزیت داره:

اول اینکه خودتان را به عنوان یک مرجع و یک حرفه ای در حوزه کاری خودتون نشون میدید یا معرفی می‌کنید. به تجربه این موضوع رو لمس کردم که اگه کسی شما را در حوزه کاری خودتون به عنوان یک فرد با تجربه و به اصطلاح کاربلد نسبت به سایر رقبا بشناسه ، احتمال اینکه از شما خرید کنه بسیار بالا خواهد بود.

دوم اینکه باز هم به تجربه دریافتم اگر مخاطب شما اطلاعات مورد نیازش رو از طریق شما دریافت کنه، نمک گیر خواهد شد. در این شرایط این نمک گیر شدنش را با خرید از شما جبران خواهد کرد....... پس در ارائه اطلاعات ارزشمند به مشتری سخاوتمند باشید.

هرگز به این فکر نکنید که اگر من فلان اطلاعات ارزشمند را به او بدم خودش کارش را انجام می‌ده یا در آخر ممکنه از من خرید نکنه یا جای دیگه خریدش رو انجام بده .با ارائه اطلاعات کامل به مشتری اون را به خودتان وفادار کنید.

۳. محصول

اصلی ترین مرحله از جواب سوال چگونه محصول خود را تبلیغ کنیم، مرحله معرفی و فروش محصول است.

بسیاری از افراد نقش مشاور را بازی می‌کنند. یعنی اطلاعات ارزشمندی به مشتری می‌دند  اما در نهایت و زمانی که باید محصول خودشون را معرفی کنند، ضعیف عمل می‌کنند.پس از ارائه و  آگاه کردن مشتری از نیازش و ارائه راهکارها و اطلاعات با کیفیت به اون ، وقت اینه که به اون محصولات و خدمات خودتون را معرفی کنید.بنابراین یکی از مهمترین مراحل در جواب به سوال چگونه محصول خود را تبلیغ کنیم، این است که با اعتماد به نفس محصول خود را بطور کامل معرفی کنید.حتی به نظر من ایرادی نداره که در معرفی محصول و خدماتتان کمی اغراق کنید (التبه فقط کمی اغراق)

.حالا بعدش وقت اینه که مزیت‌های رقابتی محصولتان، ارزشی که ایجاد می‌کنه، مشتریانی که از محصول شما استفاده کردهن و نتیجه گرفته‌اند، رضایت‌مندی مشتریان و تمام مواردی را که باعث می‌شه محصول شما در چشم مشتری ارزشمندتر به نظر بیاد را ارائه کنید.

یادتان باشه که تنها ارزشمند بودن محصول کافی نیست، شما باید ارزش ذهنی محصولتان را قبل از خرید نزد مشتری بالا ببرید.

پس بطور کلی در جواب به این سوال که چگونه محصول خود را تبلیغ کنیم باید بگم :

  1. مشتری را از نیازش آگاه کنید
  2. برای آن نیاز یا فرصتی که ایجاد شده به مشتری راهکار ارائه بدید.
  3. محصول خودتون رو با اعتماد به نفس به بهترین شکل معرفی کنید.

نظرات بازدیدکنندگان